PARTNERZY INDUSTRY


Dziękujemy wszystkim partnerom, bez których program MDAG Industry nie rozwijałby się tak szybko:

 

WSPÓŁFINANSOWANIE:

PARNTER GŁÓWNY:


Plik:Canal plus logo.svg – Wikipedia, wolna encyklopedia
CANAL+ Polska
Fundator nagrody: CANAL+ Polska Nagroda za najlepszy pitching - 3 000 euro. "Współpraca CANAL+ Polska z inicjatywami wspierającymi polskie produkcje dokumentalne ma długą historię. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać kreatywnych reżyserów i opowiadać prawdziwe historie z otaczającego nas świata. Nasze produkcje i koprodukcje dokumentalne, wielokrotnie nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach, można oglądać na platformie internetowej CANAL+. Bycie częścią festiwalu MDAG i partnerem sekcji INDUSTRY to dla nas świetna okazja, by poznać nowe, ciekawe tematy i wyjątkowych twórców. Bardzo cieszymy się, że podczas tegorocznej edycji będziemy mogli wręczyć nagrodę za najlepszy międzynarodowy pitching. Wspieramy tych, którzy opowiadają historie i robią to dobrze." - mówi Katarzyna Kostecka, producentka filmów dokumentalnych CANAL+ Polska.

PARTNERZY:

Audiobooki & słuchowiska online | Audioteka
AUDIOTEKA
Audioteka to wiodąca platforma do produkcji audiobooków i podcastów, oferująca dostęp do tysięcy tytułów w wielu językach. Aplikacja umożliwia słuchanie ulubionych książek i podcastów obejmujących szeroki zakres tematów, pozwalając na poszerzanie wiedzy w dowolnym miejscu i czasie. Wspiera autorów, wydawców i czytelników, tworząc przestrzeń dla entuzjastów słowa mówionego. Audioteka wspólnie z MDAG przygotowuje podcast o filmie dokumentalnym "Reality Check".

Materiały do pobrania - Stowarzyszenie Filmowców Polskich
STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW POLSKICH
Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest największą w Polsce organizacją zrzeszającą profesjonalistów z branży filmowej. Stowarzyszenie promuje polski film w kraju i za granicą, wspiera utalentowanych młodych twórców oraz produkuje debiuty filmowe. Stowarzyszenie jest członkiem wiodących międzynarodowych organizacji audiowizualnych. Jako podmiot zajmujący się zbiorowym zarządzaniem prawami autorskimi współpracuje z podobnymi instytucjami na całym świecie.

GRANTCHESTER – Smakjam
SMAKJAM
SMAKJAM to działające od 16 lat studio postprodukcyjne z siedzibami w Warszawie i Londynie. Świadczymy najwyższej jakości usługi w zakresie postprodukcji obrazu i dźwięku dla branży telewzyjnej, filmwej i reklamowej. Współpracujemy zarówno z międzynarodowymi koncernami medialnymi, jak i niezależnymi twórcami. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie postprodukcji.


SOUND MIND

Sound Mind Studio zostało założone i jest prowadzone przez Michała Fojcika - uznanego reżysera dźwięku, członka stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors (MPSE), odpowiedzialnego za udźwiękowienie takich filmów jak: "Biała odwaga", "Pianoforte", "Ucieczka na Srebrny Glob" i "Hiacynt". Studio oferuje pełną postprodukcję dźwięku do filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

KIPA - Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
KIPA
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) jest jedyną izbą gospodarczą rynku audiowizualnego w Polsce i jedną z największych niezależnych organizacji biznesu, łączącą ponad 170 podmiotów. Wśród nich firmy producenckie specjalizujące się w produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej, a także szkoły filmowe i regionalne fundusze filmowe (RFF). Od momentu powstania w 2000 r., aktywnie uczestniczy w ciągłym rozwoju polskiego przemysłu audiowizualnego. Podstawowym zadaniem KIPA jest reprezentowanie interesów gospodarczych swoich członków, w szczególności wobec administracji rządowej i kluczowych graczy rynku audiowizualnego. KIPA działa na rzecz integracji środowiska producentów, jest platformą wymiany doświadczeń i współpracy, dostarcza informacji o bieżących zmianach legislacyjnych, w tym prawno-podatkowych oraz o najważniejszych wydarzeniach branżowych. Zapewnia również dostęp do usług prawnych z najlepszymi ekspertami specjalizującymi się w zagadnieniach związanych z sektorem audiowizualnym, a także kształtuje i upowszechnia zasady etyki zawodowej w działalności reprezentantów tego rynku. Dodatkowo organizuje cykliczne szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów i promuje działalność swoich członków. Ponadto KIPA prowadzi Rejestr Utworów Audiowizualnych oraz powołała Sąd Arbitrażowy Rynku Audiowizualnego (SARA), który jest jedyną instytucją o charakterze polubownym działającą w obszarze sektora audiowizualnego.

Institute of Documentary Film - Creative Europe MEDIA
INSTITUTE OF DOCUMENTARY FILM
Instytut Filmu Dokumentalnego (IDF) wspiera filmy dokumentalne z Europy Środkowej i Wschodniej od 2001 roku. IDF zapewnia zarówno początkującym, jak i doświadczonym twórcom filmowym szkolenia, finansowanie, możliwości nawiązywania kontaktów oraz prezentacji swoich projektów, pomaga im zdobyć międzynarodowe uznanie, nagradza wybitne projekty nagrodami oraz daje dalsze możliwości rozwoju, poprawiając ich orientację na rynku międzynarodowym. Promocyjna i praktyczna działalność IDF obejmuje szeroki zakres katalogów online i offline, które są tworzone corocznie, aktualizację kompleksowej bazy danych dotyczącej dokumentów z Europy Środkowej i Wschodniej oraz profesjonalistów, kalendarz ważnych terminów dla producentów oraz przekazywanie informacji ze świata filmu dokumentalnego za pośrednictwem dokweb.net i mediów społecznościowych. IDF oferuje również publiczności entuzjastów filmów dokumentalnych bogaty program wykładów, prezentacji i pokazów w ich rodzimych regionach lub podczas wydarzeń branżowych IDF.


CENTRUM KULTURY FILMOWEJ ANDRZEJA WAJDY
Centrum Kultury Filmowej Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja poświęcona filmowi, realizująca ważne zadania związane z promocją kultury i edukacją filmową. Organizujemy pokazy filmowe, kluby dyskusyjne, koncerty muzyki filmowej, wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, panele i konferencje. Tworzymy programy edukacyjne i jesteśmy obecni online poprzez platformę vod.warszawa.pl. Działamy w Alejach Ujazdowskich 20, a za trzy lata ponownie otworzymy kino Tęcza na Żoliborzu.
Zachęcamy twórców do tworzenia filmów dokumentalnych dla dzieci i młodzieży w ramach programu Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych SKOK W DOK, producentów i nadawców, fundusze filmowe, dystrybutorów do ich produkowania i wprowadzania na rynek (poprzez pitchingi i Forum Filmów Dokumentalnych dla Młodego Widza organizowane corocznie podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity), nauczycieli i rodziców do wykorzystywania takich filmów w edukacji (udostępniamy filmy i materiały edukacyjne, organizujemy warsztaty i kursy). Jesteśmy organizatorami Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodego Widza LET'S DOC.

Papaya Films - Film production. Since 2006
PAPAYA FILMS
Założona w 2006 roku Papaya Films to dynamiczna firma produkcyjna, która wspiera różnorodną społeczność twórców, w tym reżyserów, fotografów i operatorów. Dążąc do innowacyjności, staramy się dostarczać najwyższej jakości pracę, nieustannie stawiając sobie wyzwanie eksperymentowania i ewolucji. Nasz duch współpracy sprawił, że jesteśmy zaufanym partnerem dla wiodących agencji, marek i artystów na całym świecie, zdobywając prawie 100 globalnych nagród. Dzięki biurom w Londynie, Nowym Jorku, Warszawie i Lizbonie, nasz międzynarodowy zespół pozwala nam sprawnie realizować różnorodne projekty. Zaangażowany w pielęgnowanie wschodzących talentów, nasz program Papaya New Directors zapewnia początkującym twórcom możliwość pracy nad rzeczywistymi briefami klientów. Ponadto nasza inicjatywa Papaya Originals pozwala nam odkrywać niekomercyjne projekty, napędzając naszą kreatywność i wzmacniając naszą misję bycia wiodącą niezależną firmą produkcyjną na świecie.

FNE Innovation: Pitch the Doc: Online Hub for Documentary Professionals and  Industry Events - FilmNewEurope.com
PITCH THE DOC
Pitch the Doc tworzy platformę rynkową skoncentrowaną na wyselekcjonowanych projektach filmów dokumentalnych i dedykowaną profesjonalistom. Działa jako centrum online, które łączy wszystkie zaangażowane strony: filmowców, producentów, decydentów, ale także wydarzenia, programy i sieci. Łącząc wiedzę dokumentalną z rozwiązaniami cyfrowymi, wspiera aktywność rynkową wschodzących i uznanych profesjonalistów, a także przyczynia się do różnych inicjatyw branżowych.

Dołącz do nas - Związek Zawodowy Filmowców
ZWIĄZEK ZAWODOWY FILMOWCÓW
Związek Zawodowy Filmowców powstał w celu zjednoczenia środowiska filmowego i ochrony praw osób pracujących przy produkcji audiowizualnej. Dążymy do podnoszenia jakości polskich filmów poprzez podnoszenie kwalifikacji, poprawę warunków pracy i zapewnienie bezpieczeństwa. Nasze cele obejmują ustanowienie pozytywnych standardów pracy, wdrożenie ujednoliconych przepisów i przestrzeganie umów, w szczególności w zakresie wynagrodzeń, etyki zawodowej i bezpieczeństwa w branży. Skoncentrujemy się na ustanowieniu i egzekwowaniu limitów godzin pracy. Ponadto będziemy zapewniać pomoc prawną, negocjować warunki pracy i reprezentować członków w sporach. Aby wesprzeć kolegów w potrzebie, opracujemy program socjalny i stworzymy fundusz pomocy w razie wypadków na planie, uzupełniony w przyszłości o ubezpieczenie grupowe dla członków związku.


Mazovia Warsaw Film Commission
MAZOVIA WARSAW FILM COMMISION
Mazovia Warsaw Film Commission to regionalna komisja filmowa, której celem jest wspieranie lokalnych twórców i producentów poprzez działania, które przyczyniają się do profesjonalizacji branży filmowej. Jednocześnie komisja promuje region i jego potencjał filmowy i produkcyjny zachęcając twórców polskich i zagranicznych do realizacji swoich zdjęć na terenie Warszawy i Mazowsza. Ponadto od 2010 roku Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy jest koproducentem filmów animowanych, dokumentalnych i fabularnych. W tym czasie fundusz wsparł ponad 100 produkcji.Logo Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie
Specjalne podziękowania dla Państwowego Muzeum Etnograficznego, w którego pięknych przestrzeniach odbywa się tegoroczna edycja MDAG Inudstry.